Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Na volbě přikrývky a polštáře také záleží

Vlastnosti polštářů a přikrývek z dutého vlákna

Jsou hřejivé i chladivé – duté vlákno, z něhož jsou přikrývky vyrobeny, je vyplněno vzduchem a jak známo, vzduchová hmota je perfektní izolant. Můžete se o tom snadno přesvědčit i sami na sobě volbou vhodného oblečení. Představte si situaci, že se chystáte do města na nákup v parném létě, kdy se očekává teplota vzduchu kolem třiceti stupňů Celsia. Pokud se obléknete do volného oděvu – volných kalhot a ležérního trička s dlouhým rukávem nebo halenky či košile, vzduchová hmota mezi oděvem a vaším tělem bude fungovat jako izolace, která brání přímému ohřevu zvenčí, nebo přímému ochlazování v případě, že je venkovní teplota příliš nízká.

přikrývka v ložnici

Kdybyste si oblékli těsný oděv, mezi tělem a textilem nebude žádný vzduch, a na vás bude mnohem rychleji působit jak horko, tak i chlad. Jinými slovy, v horkém létě i v chladnějším počasí se budete vždy cítit lépe ve volnějších kalhotách, než v těsně upnutých, proto také dnešní móda upnutých riflí lidem způsobuje spíše problémy, než aby jim pomáhala.

snídaně do postele

Na stejném principu pracují i zimní nebo letní přikrývky 140 x 200. Pokud se v zimě přikryjete pouze textilní dekou, nezahřeje vás, ale pokud se přikryjete dekou s dutým vláknem o stejné hmotnosti, bude vám mnohem tepleji ne díky materiálu deky, ale díky vzduchu, který se nachází uvnitř vláken.

Proč si vybrat větší rozměr přikrývky

Velmi důležité je také zvolit si vhodný rozměr přikrývky, protože pokud bude příliš úzká, při převracení se vám odhalí záda a bude na ně táhnout, což vás zřejmě v noci probudí. A pokud bude deka příliš krátká, budou vám z pod přikrývky vyčuhovat chodidla a ta jsou velmi citlivá na chlad v místnosti, takže vás to také pravděpodobně probudí. Vsaďte raději na přikrývku delší, např. 220 cm, a širší, v šířce 140 cm pro jednu osobu, případně by se vám mohla hodit přikrývka francouzská, pro dva, široká 180 cm.