Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Bez klimatizace se ve městě špatně žije

Lidé, kteří tráví většinu času ve městě, a zejména pak senioři nebo osoby chronicky nemocné, prožívají v létě krušné okamžiky, pokud nemají bytovou klimatizaci Elmontech, nebo nežijí v lokalitách, které svou polohou jsou vůči některým dalším výhodnější. Kupříkladu rodinné domy v blízkosti městského parku, v blízkosti řeky, potoka, rybníků apod. Nejhorší situace jsou v centrech měst, kde je převaha zástavby, tedy betonu, skla, asfaltu, cihel a tvárnic, a kde je málo zeleně. Zvláště nepříjemné je to v bytech, které jsou situované západ – východ, protože ráno slunce na východě již zahřívá svými paprsky místnost ložnice nebo kuchyně a večer zas sluneční paprsky zasahují do ostatních místností v bytě.

klimatizace na domě

Klimatizovaný vzduch v městských bytech má velký význam hlavně v noci, v době spánku, kdy by měl být organismus regenerován, nikoli dále vyčerpáván v důsledku teplotních extrémů. Jakmile se nevyspíte, druhý den, nestojíte za nic, máte špatnou náladu, přepadávají vás deprese, smutek, melancholie, jste více náchylní na důsledky stresu a hůře čelíte nepříjemným lidem ve vašem okolí. Nedostatek spánku vám ovšem může přivodit i závažnější zdravotní obtíže.

klimatizace v bytě

Klimatizace může mít pro městská prostředí ještě jeden zásadní význam, a sice necháte-li si spolu s ní nainstalovat i ionizátor, tvorba záporných iontů vašemu tělu dodá to, co obvykle prostředí venkova, tedy to nejpřirozenější, co můžete očekávat. Záporné ionty se vyskytují ve vyšších koncentracích např. v lesích, v blízkosti vodních rezervoárů (řek, jezer, potoků a vodopádů) a také u moře. Naopak ve městech je spíše převaha kladných, škodlivých iontů, které se nejvíce vyskytují v okolí silnic s hustším provozem, v nákupních centrech, v kancelářích, v blízkosti počítačů a serverů, u kopírek a tiskáren a v oblastech, kde je obecně málo zeleně a více syntetických materiálů a domovní zástavby.