Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Kvalitní firma k prodeji

Pokud vlastníte některou firmou, tak je logické, že chcete, aby fungovala na sto procent. Můj kamarád měl taky kdysi firmu, kterou si přál už jako malé dítě. On se totiž viděl ve svém otci, který prodával díly na auta. Jenomže po letech, kdy jeho otec stárnul, tak už na to neměl sílu a firmu prodal. A byla to firma s.r.o., takže prodej s.r.o. firmy je docela složitý. A musím říct, že i když jeho táta věděl, jak je to složité, tak nevěděl dále jak postupovat. Protože prodej s.r.o. společnosti je docela náročný na papírování, musí k tomu být přítomni všichni ti, kterým firma s.r.o. patří. Taky se doporučuje, aby u toho byl přítomný nějaký právník, který vám vždycky poradí nejlépe, jak to půjde. Můj kamarád z toho byl docela nešťastný, protože mu v té době bylo asi čtrnáct let, když to jeho otec prodával. A můj kamarád počítal s tím, že někdy tu firmu přebere on.

Komunikace je základ.

Jenom že nestalo. Jeho otec měl opravdu vážně zdravotní problémy a musel firmu co nejrychleji prodat, protože potřeboval peníze na své léčení. Prodej s.r.o. firmy tedy dopadl tak, že se nakonec firma prodala, ale s velkým zpožděním. Byly tam totiž nějaké právní problémy, které se musely vyřešit. Vždycky se musí prodávat firma, která je naprosto v pořádku a taky se musí počítat s tím, že třeba majitel firmy přijde o některé zisky.

Vlastní postup v kariérním žebříčku.

Třeba s tím ani majitel potom nemusí počítat a nemile ho to překvapení. Proto je vždycky nejlepší si hodně promyslet, jestli vůbec to stojí za to, že si někdo založí vlastní firmu. Já bych na to například neměla vůbec nervy. Neuměla bych se o tom postarat a byla bych asi stále ve stresu. Taky přeci nikdo dopředu nemůže vědět, jestli nebude v budoucnu trh přesycený firmami s.r.o., protože v poslední době se stále množí nové a nové firmy A záleží pouze na našich dovednostech a schopnostech, jak si s tímto světem poradíme. Protože následný prodej s.r.o. není jednoduchý.