Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Lidská práce

Myslím si, že kvalitní práce v naší zemi není opravdu nikdy dost. A proto si myslím, že kvalitní zemní ruční práce jsou natolik cenné, že by si je každý člověk měl šetřit a užívat si je, protože možná za chvíli zmizí z povrchu zemského. A víte, proč si to myslím? Protože se všechno robotizuje. Slyšela jsem, že za několik desítek let nebudou potřeba lidské ruce k tomu, aby pracovaly. Protože prý všechno zastanou nějací roboti. A nevím jak vy, ale mně se to vůbec nelíbí. Ta představa, kdyby například zemní práce zastávali roboti. To jako budou lidi pořád sedět doma a nebudou pracovat? Sice ano, měli by lidé více času na své koníčky, záliby a taky na rodinu, ale kde by získávali peníze?

I takto vypadá kvalitní mašina.

Když by všichni roboti vzali lidem práci, kde by lidé brali peníze? Myslím si, že vždycky všechno má něco pro a proti, stejně tak jako má něco plus a mínus, tak tady ta robotizace taky není tak úplně dokonalá. A není úplně domyšlená. Proto si myslím, že něco by mělo zůstat pouze lidem. A to například zemní práce. Přeci jen člověk pozná, jak se dělá kvalitní práce. Myslím si, že robot by nepoznal, jak kvalitní zemní práce má vypadat.

Skvělý pomocník na stavbě.

A proto si myslím, že kdyby byla nějaká petice, jestli by se všechno robotizovalo, tak já bych byla úplně proti. Nelíbilo by se mi to. Přeci jsme lidé, tak bychom si taky všechno měli dělat sami. A sice chápu, že některé věci jsou lepší, když něco dělá robot, ale taky všechno má své meze. Jsme lidé a měli bychom si svou lidskost hájit. Nebo jak by se vám tohle líbilo? No nevím, jak by reagoval můj otec na to, kdyby mu zemní práce přišli dělat nějací roboti. Ten by je asi hnal pryč koštětem. Otec je totiž pouze pro člověka a nemá rád žádné moderní vymoženosti, natož, aby mu šel robot dělat nějakou práci. otec by tohle asi nepřežil. A vám by se to líbilo? Chtěli byste, aby roboti zastávali naši práci?