Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Jak získat hypotéku na rekreační objekt?

V dnešní době není snadné získat schválenou žádost na hypotéku. A pokud chcete hypotéku na něco jiného než na klasickou nemovitost, může to být pro vás ještě těžší. Hypotéku na rekreační objekt, což může být například chata, nedávají banky jen tak. Pokud nesplníte stanovené podmínky, je dost možné, že vám žádost zamítnou. Navíc ne všechny banky tento typ hypotéky vůbec nabízejí. Informujte se tedy dopředu u své banky ale i u její konkurence, abyste vůbec získali přehled o tom, jaké máte možnosti a kde máte šanci uspět, pokud si podáte žádost.

chata

Banky mají většinou v podmínkách vysokou bonitu žadatele či žadatelů. Bonita vyjadřuje vlastně důvěryhodnost toho, kdo žádá úvěr na finančním trhu. Pokud máte vysokou bonitu, banka vám důvěřuje, že všechny půjčené peníze bez větších obtíží splatíte. Další podmínkou samozřejmě je, jako u všech hypoték, že musíte mít minimální věk 18 let. Váš objekt, na který požadujete hypotéku musí mít také dostatečnou hodnotu.

Nepočítejte ale ovšem s tím, že vám banka poskytne plnou částku. Většina vám poskytne maximálně 80 % z požadované hodnoty na rekreační objekt. Proto se připravte, že budete muset k hypotéce ještě něco našetřit, abyste zvládli pokrýt celou částku, kterou budete muset při zakoupení zaplatit.

Většina společností, které vám mohou poskytnout financování mají také podmínku, že váš objekt musí být zapsán v katastru nemovitostí, tedy že má přidělené evidenční číslo.

chatička

Pokud se vám nepodaří od banky získat schválenou žádost pro tento tip hypotéky, další možností pro vás může být nebankovní společnost, která vám může takovou hypotéku poskytnout. Nebankovní společnosti obvykle nemají tak přísné podmínky pro získání hypotéky, jako banky, tudíž máte větší šanci než u bankovní společnosti. Musíte jen počítat, že pravděpodobně nebudete mít tak výhodné podmínky, jako u bankovní společnosti.