Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

K čemu se vám může hodit minerál zeolit

se et=UTF-8″>

Zeolit namísto písku do filtrace v bazénech

Když si pořídíte bazén, budete k němu pravděpodobně dokupovat jako jednu z prvních věcí bazénovou filtraci, tedy zařízení, jímž voda protéká poháněna čerpadlem, a v jehož filtrační nádobě se zachycují nečistoty mechanického rázu. Filtrování vody je v principu velmi primitivní záležitost, voda se pouze nechá protékat filtračním médiem podobně, jako když si někteří lidé vaří překapávanou kávu. Filtr tu zachytí všechen kávový „lógr“ a v bazénové filtraci se zas zachytí kousky trav, prachové částice, šupinky odumřelé pokožky, chuchvalce kožního mazu, vlasy, chloupky a další nečistoty.

schůdky do bazénu

Velmi záleží nejen na výkonu filtračního čerpadla, ale i na jakosti filtračního písku. Musí mít předepsanou velikost zrn a zrnka musí být dostatečně ostrá, aby zachytávala nečistoty. Filtrační písek je ovšem možné zcela zastoupit velmi zvláštním nerostem s názvem Zeolit. Ten se taktéž drtí do stejně velkých frakcí, jako písek, ale navíc dokáže filtrovat i díky jeho vnitřní struktuře. Uvnitř zeolitu se nachází mnoho drobných dutin a v nich se usadí i velmi jemné nečistoty, čímž se filtrační schopnost ještě navyšuje. Ale to není vše.

voda v bazénu

Zeolit navíc vychytává z vody amoniak a některé další toxické látky a vyměňuje jejich ionty za ionty potřebných prvků, jimiž vodu naopak obohacuje, takže lze říci, že tu máme dokonalého pomocníka, který zbavuje bazénovou vodu mnoha škodlivin.

Zeolit jako dekorační kameny či písek

Kámen zeolit je také velmi dekorativní a lze jej využívat i pro estetické účely, a to jak uvnitř, v interiéru, tak zejména na zahradě. Můžete s ním obsypávat skalničky ve skalkách, květiny v okrasných záhonech, okrasné dřeviny, zahradní chodníčky a můžete jej využít i jako součást tzv. barefoot chodníků, které se dnes instalují i v některých městech z důvodu propagace chůze naboso v přírodě.

Nezařazené