Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Výhody rekreace ve Velkém Mederu

Termální koupaliště jsou lákavým turistickým cílem v době dovolených, zejména v letních měsících. Lidé je jezdí navštěvovat nejčastěji od května do září, v obvyklé době dovolených. Přijíždí do těchto letovisek jako jednotlivci, v párech nebo s celou rodinou včetně malých dětí, protože tu bývá k dispozici vyžití i pro seniory a pro ty nejmenší ratolesti.

dívka v bazénu

Koupání v termálních bazénech má však ještě jednu podstatnou výhodu, a sice stabilní teplotu vody, vhodnou nejen pro plavání, ale vyloženě pro relax. Jen tak se ponořit pod hladinu a užívat si poklidnou vodní masu i bez náročných pohybových kreací.

Můžete sem přijet i v zimě

Za socialismu se v zimních měsících pro některé obyvatele Kladenska stalo oblíbeným víkendovým hitem lyžování na Klínovci v Krušných horách. Pořádaly se autobusové zájezdy každou sobotu s tím, že se ráno odjíždělo kolem šesté hodiny a návrat z Klínovce byl naplánován na sedmnáctou hodinu, kdy končil provoz celého ski areálu. Na zpáteční cestě náramně přišla vhod návštěva termálního bazénu v Karlových Varech. Tehdy z vás spadla únava z lyžování a byl to úžasný balzám i na psychiku.

termální bazén

Něco podobného můžete prožít v apartmánech ve Velkém Mederu na jihu Slovenska, kde jsou v provozu termální bazény rovněž po celý rok. V blízkosti sice není žádná sjezdovka, ale to neznamená, že se tu budete nudit. Zimní měsíce, kdy je tu mnohem méně návštěvníků, a je tu hlavně klid, můžete využít k výletům do Bratislavy nebo do Maďarska do Budapešti.

Termální koupaliště jsou vybavena dostatečným zázemím pro odpočinek, je tu zalesněný terén, kde je velmi příjemné klima a ionizovaný vzduch, máte tu k dispozici restaurace a prodejny potravin a volný čas tu můžete vyplnit podle svého i čtením svých oblíbených knih nebo hraním deskových her, ke kterým jste se kvůli pracovnímu shonu v průběhu roku vůbec nedostali.

Nezařazené