Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Malý byt?

Pokud máme malý byt, víme, že jeho zařizování není věc jednoduchá. Tedy v případě, když něm chceme vytvořit útulný, stylový a klidný domov. Pak je to často výzva i pro zkušeného bytového architekta! Na co se při zařizování těchto bytů dle odborníků především zaměřit? Co je zde důležité?

vestavěná světlá skříň

Abychom se do takového bytečku všichni vešli, je potřeba využít doslova každý volný centimetr. Zde jistě platí dvojnásobně staré známé „dvakrát měř, jednou řež“. Je potřeba dobře promyslet a zařídit dostatek místa pro uložení všech věcí i všech obyvatel! Pomohou vhodné kousky nábytku, ovšem i šikovné vybavení domácnosti. A aby to ve výsledku také vše dobře vypadalo, pozveme domů vhodné barvy a světlo!

Jaký nábytek?

Pokud máme tu možnost, je v menším bydlení nejlepší volbou určitě nábytek na míru. Taková investice se zde jistě vyplatí. Využití najde ve všech místnostech. Můžeme si nechat vyrobit velké vysoké vestavěné skříně do ložnice i na chodbu, kuchyňskou linku, různé skříňky či poličky do obytných místností i do koupelny. Každý si může vybrat dle svých představ i finančních možností. Z ostatního nábytku vybíráme kousky méně robustní, na nožkách, z tenkých kovových materiálů, policových systémů, nábytek pro zavěšení na stěny. Vhodné jsou také například rozkládací sedačky a křesla, taburety a konferenční stolky s úložným prostorem či vyvýšené postele a palandy.

vyvýšená postel

Jaké spotřebiče?

Pro malou domácnost vybíráme i vybavení šetřící místem. Takový požadavek splňují především zařízení multifunkční. Třeba pračka s integrovanou sušičkou, víceúčelový sporák či trouba, kuchyňské roboty, vysavače či mopy „dva v jednom“ a podobné. Výběr v obchodech je v tomto směru pestrý.

Jaké barvy?

Do malého bytu určitě světlé! Nemusíme zůstávat jen u klasické bílé, ovšem z barevných odstínů volíme pro náš malý interiér nejlépe ty nejsvětlejší. Platí to hlavně pro výmalbu, podlahy a nábytek. V tmavých odstínech volíme raději jen doplňky. A pustíme domů hodně světla! Kde je málo toho přirozeného denního, pomůže vhodné umělé. Třeba různé varianty moderního úsporného LED osvětlení. V interiéru se nebojíme používat také zrcadla, prosklené plochy a průhledné materiály do dveří a příček.