Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Jak na krásnou a zdravou pleť

Na pokožce se odráží mnohem víc, než si myslíme. Vystavujeme ji situacím, které ji ovlivňují jak zevnitř, tak zvenčí. A to 24 hodin denně. Faktem je, že obklopuje naše tělo, chrání ho a dokonce umí zrcadlit i naše vnitřní pocity.

Pár faktů

Kůže je největší orgán lidského těla. Umí regulovat tělesnou teplotu a chránit nás za všech okolností. Vnější riziko pro naši pokožku představuje například tabák, alkohol, ale i sluneční paprsky. Dalšími důležitými faktory jsou chlad, teplo a vlhkost. Závěrem nesmíme zapomenout na genetické predispozice a přirozený proces stárnutí.

Zcela omezit zátěžové situace pro pokožku se vám zřejmě nepodaří. Ale se správnou péčí dokážete divy, dodáte pleti sílu a udržíte ji déle svěží.

žena

Co konkrétně můžete udělat

Jako první zjistěte, jaký typ pokožky máte. Pokud si sama nejste jistá, jistě vám v tom poradí zkušená paní kosmetička nebo poproste o diagnostiku pleti v lékárně. Podle toho volte produkty, které budou přesně odpovídající stavu vaší pokožky. Zároveň ale pamatujte na to, že v závislosti na ročním období a věku se potřeby pokožky mohou měnit. 

Další důležitá věc. I kdybyste přišla domů ve 3 ráno vždy se nezapomeňte odlíčit. Vaše pleť se vám za to bohatě odmění. V opačném případě byste se také mohla probudit se zašedlou pletí plnou toxinů, které se přes noc nemohly vylučovat.

Tip: na pleť nepoužívejte drsné ručníky

Jednou týdně zbavte pleť odumřelých buněk. Peeling vaši tvář prozáří a bude bez viditelných pórů. Na noc se nebojte aplikovat výživnější krém nebo sérum. Obnova buněk totiž probíhá hlavně přes noc. 

Tip: pravidelně myjte štětce a houbičky na make-up. Postačí vám k tomu teplá mýdlová voda. Pak je jemně vysušte a nechte volně uschnout. Pokud byste na to zapomínala mohly by se v houbičkách začít množit bakterie a odtud už je jen krůček ke vzniku pupínků

Stárnutí pleti také výrazně ovlivňují sluneční paprsky. Hlavně v létě používejte kvalitní ochranné prostředky proti slunci a oči si chraňte slunečními brýlemi. 

snídaně

Co ještě pomůže ke krásné a zdravé pleti:

  • masáž obličeje
  • pravidelné používání očního krému
  • dostatek spánku (alespoň 7 hodin)
  • vyvážená a pestrá strava s dostatkem ovoce a zeleniny
  • eliminování stresových situací
  • pohyb na čerstvém vzduchu