Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Goldman Sachs vytvořil vlastní konkurenční kryptoměnu pro americký dolar

Fintech Startup Circle, který je vlastněný gigantem z Wall Street, oznámil, že kryptoměna USD Coin bude napojena na americký dolar, což znamená, že nebude trpět problémy spojenými s volatilitou, které v uplynulých letech sužovaly Bitcoin a další virtuální měny. Stabilní hodnota by ji tak činila vhodnou pro použití ve formě měny, nikoliv pouze pro investice nebo uchování hodnoty. Její tvůrci říkají, že díky své základní blockchainové technologii bude USD Coin rovněž lepší, rychlejší a bezpečnější verzí amerického dolaru.
kryptoměna mince.jpg
„Vynález kryptografických aktiv a počítačové blockchainové technologie vedl k další významné éře otevřeného internetu,“ vysvětlují představitelé Fintech Startup Circle v souvislosti s oznámením o nové kryptoměně. „Nicméně chybí cenově stabilní prostředek k výměně a uchovávání hodnot a je nezbytně nutné, aby globální finanční interoperabilita fungovala spolehlivě a důsledně.“ Zatímco nová kryptoměna bude plnit stanovený cíl coby elektronický hotovostní systém, skutečnost, že je zavedena z rozhodnutí velké finanční instituce, znamená, že se nebude jednat o decentralizovaný systém typu peer-to-peer. Lidé navíc nebudou moci získávat USD Coin stejným způsobem jako v případě jiných kryptoměn, protože jediným způsobem, jak jej získat, bude jej koupit. Pokud bude na tomto poli Fintech Startup Circle úspěšná, plánuje vytvoření dalších kryptoměn navázaných na jiné tradiční měny, jako například libra nebo euro.
býk na ulici.jpg
Za poslední měsíc se jedná o druhé oznámení ze strany Goldman Sachs týkající se kryptoměn, které navazuje na zprávu, že se tato investiční banka chystá zřídit sekci pro obchodování s Bitcoinem. Příslušná obchodní platforma bude první mezi významnými institucemi z Wall Street a poskytne tak této oblasti legitimitu. Většina velkých bank již zároveň investovala značné částky do výzkumu a vývoje blockchainové technologie a kryptoměn samotných.

Nezařazené