Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

10 tipů ke krásné a zdravé pleti

1) každý večer se důkladně odličte

I když se vám nechce, seberte zbytky sil a pleť zbavte nánosu líčidel. Mycí pěna a tonizační voda jsou základ. Světoví vizážisté radí, že poslední odličovací tamponek by měl být úplně čistý. 

2) používejte kvalitní kosmetiku

Pečující kosmetiku používejte vždy pro svůj typ pleti. Řiďte se také věkem a ročním obdobím. Špatný krém umí napáchat dost neplechy, tak se tomu raději vyhněte. V parfumerii se nebojte požádat o vzoreček na doma na vyzkoušení.

krémy

3) problémy s pletí řešte s odborníkem

Dlouhodobě se nemůžete zbavit akné? Nedělejte domácí pokusy s nejrůznějšími procedurami, ale raději se objednejte ke kvalifikované kosmetičce. Zhodnotí stav pleti, probere s vámi denní rutinu a doporučí vhodný postup léčby.

4) pijte dostatek tekutin

Dehydratovaná pleť je povadlá a suchá. Vždy u sebe mějte lahev s vodou. Nejlepší je čistá neperlivá voda, bylinkové čaje, čerstvé ovocné šťávy, ale například i poctivé domácí vývary.

5) používejte opalovací krém

A to nejen v létě, ale například i v zimě na horách. Myslete na to, že slunce má velkou sílu i přes mraky. Nadměrné slunění urychluje tvorbu vrásek.

6) pravidelně myjte štětce

Jednou za měsíc udělejte důkladnou čistku vaší kosmetické taštičky. Všechny štětce a aplikátory umyjte v mýdlové vodě a staré nebo nevábně vonící krémy vyhoďte.

7) dostatečně spěte

Spánek rozhodně nešiďte. Na vaší pleti by se to ihned projevilo. Spěte 7-8 hodin denně, nejlépe na zádech nebo na saténovém polštáři.

8) navštěvujte kosmetičku

Každý měsíc se objednejte na kosmetické ošetření do salonu. Paní kosmetička pleť ošetří, hloubkově vyčistí a namasíruje.

jablko

9) zdravě jezte

Do jídelníčku co nejčastěji zařaďte bobulovité ovoce, ořechy, semínka, ryby, kefíry, avokádo, šípek a zelený čaj.

10) nemračte se nestresujte se

Pěstujte pozitivní myšlení a nestresujte se věcmi, které nemůžete změnit. I celkový přístup k životu se na pleti podepisuje.