Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Vytvářejte si vlastní výzdobu domácnosti po celý rok


Všechno se v dnešní době zdražuje, takže až příště půjdete vybírat nové ozdobičky do svého bytu či domu, všimnete si, že za poslední dobu podražili. A pokud dáváte přednost hlavně kvantitě před kvalitou, je možné, že vám dekorace vydrží pouze jednu sezónu a pak si budete muset vybrat zase nové. Někdo to dělá cíleně, protože ho brzy vzhled jeho domácnosti omrzí a chce, aby každé roční období a každý rok vypadal trochu jinak. Možná se vám také stává, že nemůžete v obchodech najít přesně to, co chcete. Pro takové případy je dobré uvažovat o tom, že si vyrobíte vlastní dekorace.

věnec

Není to totiž vůbec těžké! Chce to jen trpělivost, trochu šikovnosti a samozřejmě věci, z kterých budete dekorace vyrábět. Ty vás samostatně vyjdou levněji než hotový výrobek, a navíc se prodávají v baleních, které můžete využít i třeba příští rok. Některé, třeba proutěné dekorace jako základy pro věnce a podobně, vám určitě vydrží a můžete je použít opakovaně. Navíc z nich stačí sundat pouze ozdoby, ozdobit je jinak a hned máte jinou dekoraci.

Tak můžete vlastně již hotové výrobky různě upravovat a dělat z nich různé dekorace pro různá roční období. Třeba již zmíněné věnce. Na jaře na ně můžete dát umělou trávu a květiny, v létě zase jiné květiny, na podzim ho ozdobit ozdobami ze zabarveného listí, šišek a šípků a v zimě zase jehličím, vánočními ozdobičkami a třeba vlašskými ořechy. Nebo ho můžete v zimě přetvořit úplně a udělat si z něj adventní věnec přesně podle vašich představ.

konvalinky

Velmi jednoduché na výrobu jsou také různá zapichovátka, která zapíchnete do květináčů s hlínou a stanou se decentní a milou dekorací vašeho interiéru. Potřebujete jen pevné špejle, tavnou pistoli a něco, čím vršek špejlí ozdobíte. Ozdoby na vršek můžete taktéž vyrobit nebo si je zakoupit. Možností máte spoustu. Na Velikonoce jsou třeba velmi hezké zapichovátka s barevnými vajíčky nebo třeba křepelčími vajíčky. Ty můžete ostatně použít i na jiné druhy dekorací, a nejen na Velikonoce. Naštěstí mají křepelčí vajíčka cenu velmi příznivou.