Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Řešení má jméno půjčka

Proč někteří z nás lidí soukromě podnikají? Přece pro ten pocit svobody spojený s možností vydělat si takové peníze, o jakých se prostým zaměstnancům obvykle ani nesní. A proč někteří z nás lidí nepodnikají? Třeba i z pouhé obavy, že by se jim to, co tu před chvílí zaznělo, nemuselo vyplnit. A řekněme si na rovinu, že možné je tu skutečně obojí. Někteří podnikatelé jsou úspěšní a bohatí, zatímco u jiných je to učiněný propadák přinášející jenom stále se prohlubující ekonomické potíže. A tak nelze říci, zda se rozhodli správně ti, kdo podnikají, nebo ti, kteří na to raději rezignovali. Obojí může být pravda.

smotané dolary

Ale co když se někdo do podnikání pustil, ale nedaří se mu v tom, co když by dotyčný potřeboval větší zisky, než jaké má, a tudíž se mu nedaří ani udržet firmu fungující? Někdy se dá konstatovat, že byla chyba něco takového spouštět, firma se dá zavřít a podnikání ukončit.

Ovšem má-li takový byznys pořád ještě aspoň nějakou naději, nemělo by se rovnou rezignovat. Leccos se tu přece dá zachránit a udržet i s pomocí půjčky! Tu si stačí vzít a správně investovat, a i beznadějný byznys může zase mít naději.

fascikly s penězi

Chce to ale vědět, jakou půjčku si vzít. Má-li totiž podnikatel dejme tomu záznamy v registrech dlužníků a jeho příjmy a tyto prokazující daňová přiznání jsou současně k smíchu i k pláči, je marné pokoušet osud v bance. Banky si na prověřování právě podobných kvalit žadatelů zakládají, a kdo neprokáže, že je v tomto dokonalý, má smůlu. I o pár korun nižší než požadovaný příjem nebo i ten nejbanálnější záznam v registrech může změřit všechny šance.

Ale není tomu tak všude. Třeba u hypotéky bez registru to zmíněné, tedy příjmy a registry, nehraje důležitou roli, tady je hlavní dání nějaké nemovitosti do zástavy. A tím se tak ideálně zaručí splácení, že nebankovní společnost peníze ochotě půjčí.