Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Postavy z vosku

Modely z vosku podobné živým lidem uchvacují lidi již několik desítek let snad ve všech koutek země. Figuríny prostě přitahují svou originalitou a dokonalou podobností tomu, koho znázorňují.
oliver kahn

Jak to vlastně začalo a kdo za tím vším stojí

Za nejznámější muzeum lze jednoznačně označit muzeum Madam Tussaudové v Londýně. Zde je od konce devatenáctého století, i když bohužel spousta figurín byla poškozena požárem, většina jich naštěstí bez úhony přežila do dnešních dnů. Nejen Angličané mohou toto slavné muzeum navštívit, jemu podobná najdeme i v jiných městech světa jako např. v Amsterdamu, New Yorku nebo Las Vegas.
Marie Tussaudová byla původním povoláním hospodyně a její zaměstnavatel doktor Curtius vytvořil první sochu z vosku, ta znázorňovala přítelkyni Ludvíka XV. Od něj všechno okoukala a její prvotinou byl Voltair. Počátkem devatenáctého století byly všechny jejich výtvory shromážděny v Londýně a zde také zůstaly.
zobrazení figuríny
Jaké postavy diváky přitahují a kam za nimi
Setkat se můžete tváří tvář příslušníkům královského rodu, známým sportovci, slavnými herci či zpěváky nebo i těmi, kteří se dali na dráhu zločinu a ta jim přinesla popularitu. Pokud se nechcete trmácet do dalekého Londýna, setkat se se známými tvářemi můžeme i u nás v České republice. Pokud jste stihli navštívit muzeum Grévin v Praze, pak jste udělali dobře, protože jste se zde mohli setkat s osobnostmi z oblasti hudby, kultury, současnými nebo historickými, bohužel v březnu letošního roku došlo k jeho zavření z ekonomických důvodů.
Jestliže máte rádi krásná česká města, udělejte si výlet do Českého Krumlova. Kromě jeho památek zde můžete obdivovat i figuríny v místním muzeu na ploše zhruba šesti set metrů čtverečních, potkat se se samotným Karlem IV., navštívit pravou alchymistickou laboratoř nebo se připomenout, jak vypadala staročeská hospůdka.

Nezařazené