Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Jak se zbavit bolesti při menstruaci?

Věděli jste, že dokonce více než polovina ze všech žen, které menstruují, pociťují každý měsíc bolesti spojené s menstruací? Může se jednat o různé tipy bolesti. Od bolesti hlavy až přes bolest svalů. Ale nejčastěji se bolesti projevují ve formě křečí v oblasti břicha a podbřišku. A ty dokážou ženu pěkně potrápit.

bolest

Křeče nastávají při stazích naší dělohy, což se děje přirozeně během každé menstruace.

Můžeme ale udělat něco pro to, abychom s těmito bolestmi bojovali, nebo musíme trpět?

Naštěstí existuje pár poměrně snadných tipů, které vám mohou pomoci.

Zvyšte svůj pitný režim

Nejlépe, pokud tento pitný režim bude zahrnovat čistou vodu. Je to prevence proti nadýmání a nadýmání může o hodně více zhoršit vaše menstruační bolesti. Můžete také zkusit pít horkou vodu, která vám pomůže uvolnit svaly v celém těle.

Čaje

Naordinujte si bylinkové čaje, které mají protizánětlivé účinky a působí také na uvolnění vašeho svalstva. Takových čajů existuje hodně, záleží pak už jen na tom, jakou chuť čaje nejvíce preferujete. Doporučit můžeme čaj fenyklový, heřmánkový nebo zázvorový.

čaj

Pohodlí při menstruaci

Je důležité si vybrat takové menstruační pomůcky, které vám zajistí pohodlí a nebudou vás nijak omezovat. Každé nepohodlí v tomto období pro vás může znamenat zhoršení symptomů menstruace. Pro ženy, které trpí menstruačními bolestmi, se nejvíce osvědčili menstruační kalhotky z nanovláken.

Vynechte kofein

Pokud vás trápí siné bolesti, bude lepší, když po dobu menstruace vynecháte kofein. To znamená kávu, černý čaj ale i energetické nápoje nebo colu. Kofein totiž napomáhá k stahování vašich cév, což může vést ke stažení vaší dělohy a nepříjemné křeče se vám mohou ještě zvýšit. Pokud si nedovedete bez kofeinu představit život, zkuste ho alespoň doplnit jídlem, které má vysoký obsah bílkovin nebo krátkou procházkou.