Freesia

Aby mohla ekonomika normálně fungovat, je třeba mít dostatečně dobře fungující trh. A to znamená i nezbytnou potřebu dostatku důvěryhodné měny.

Co dělat, když je nuda?

Chvíle, kdy je nuda jsou opravdu ty nejhorší, protože by člověk tak moc chtěl něco dělat a zrovna v tu chvíli ne a ne si nějakou činnost vymyslet, i když je šílená nuda a nevíme, co zaboha dělat. Nuda je to nejhorší, co může nastat, protože pokud se člověk nudí, je opravdu něco špatně, protože je tolik věcí, které bychom mohli dělat a stejně je neděláme a akorát se nudíme, což je velmi špatně. Pokud se nudíte, snažte si najít něco, co jste třeba ještě nikdy nedělali a nemáte to tolik okoukané a nejste do toho tak zažraní, protože jakmile budete dělat něco, co jste už dělali, nebo to děláte pravidelně, nebude vás to bavit a moc nudu nezaženete. Je třeba si najít opravdu něco nového, do čeho se pustíte se zájmem a s chutí poznat něco nového a naučit se to. Na toto opravdu myslete. Nyní se pustíme přímo do věcí, které byste mohli vyzkoušet, třeba vás budou bavit a zjistíte, že je to to pravé ořechové.

pletení

Šití

Pokud máte doma šicí stroj a nějaké látky po babičce, snažte se něco jednoduchého ušít. Pokud stroj opravdu máte, někdy jste na něm určitě šili, tak ho znovu vytáhněte a zkuste ušít třeba hračku, bude vám stačit opravdu zbytek látky a nějaká vata na vyplnění hračky. Pokud se vám šití zalíbí, kupte si dekorační látky a šijte víc. Zjistíte, že to je velmi uklidňující a příjemné.

čtení

Pečení

Pečení je aktivita, která ve vás navodí pocit klidu a domova, přestanete myslet na vaše povinnosti a problémy a budete v danou chvíli myslet jen na to, aby se vám například vaše muffiny podařily. Pusťte se do toho a uvidíte, že vám to pomůže od nudy, a navíc i přestanete myslet na blbosti a věci, které vás tahají ke dnu. Upečte něco jednoduchého, na co máte suroviny doma a nespěchejte. Pak budete mít i hotovou svačinu a zabijete dvě mouchy jednou ranou. To je super, no ne?

Čtení

Ne všichni jsou čtenáři, ale vy, kteří nejste, zkuste se do toho pustit. Uklidníte svou mysl a necháte ji se koncentrovat pouze na to, na co sama chce a na něco, co není stresující. Zajděte třeba i do knihovny či si něco objednejte.